Kampanya Tasarımı

Kampanya Tasarımı

Tüm firmaların en büyük dileği kaliteli müşteri sahibi olmaktır. Bu potansiyel müşterilerin gerçek müşteriye dönüşmesini hedefleyen firmalar için kampanya tasarımı daha önemlidir. Eğer böyle bir firmaysanız kaliteli potansiyel müşterileri gerçek müşterilere dönüştürme konusunda kendinizi eğitmiş olmalısınız. Bunun yanı sıra mevcut reklam çalışmalarınızı daha geniş kitlelere hitap edebilen bir kampanya tasarımı ‘na dönüştürme gibi bir isteğinizde olabilir.

Bunların ikisini bir arada yapabilme imkanına sahipsiniz. Bu konuda doğru kararlar alabilmek için doğru planlar oluşturmak gerekir. Bu kararları alabilmek için bazı bilgilere sahip olmak gerekir. Bazı temel kavramlar ve sorular doğrultusunda firmamız veya markamız için en doğru kampanya tasarımı ile müşterinize ulaşabiliriz.

Kampanya tasarımı ‘nın hedef kitlesi, kampanyanın ne zaman aktif olacağı, isteklerin ölçülmesi, anketlerin düzenlenmesi, talep sonrası müşteriyle ilişki yönetimi, reklam öncesindeki hazırlıklar, kampanyadan sonraki değerlendirmeler, kampanyada yer alması gereken araçları belirlemek, kesim niteliklerinin belirlenmesi, kampanyanın gerçek hedef kitlesi ve alt hedef kitlesinin belirlenmesi sonrası satış olanakları, beklenmedik olasılıklar, kampanya tasarımı ‘nda kullanılacak görseller, tasarım, görsel ve metinlerle ilgili her ayrıntının en iyi kullanılmasını sağlayarak kampanya tasarımı ‘nı başlayabiliriz.

About the Author: