Ayakkabı Çekimi

Ayakkabı çekimi çalışmalarımızda doğru renk yönetimleri oluşturarak, profesyonel aydınlatma sistemleri ile ürünün tüm detayları ve özellikleri en gerçekçi hali ile görünür duruma getiriliyor. Özellikle kumaş ve deriden yapılan ürünlerin ayakkabı çekimi için ileri düzey fotoğraf renk bilgisi gerekmektedir. Doğru ve profesyonel aydınlatma sistemleri ile ürünün gerçek rengi ve ön planda tutulması gereken detayları hedef kitleye daha iyi aktarılmaktadır. Işığın ve diğer ekipmanların doğru kullanılması renkleri bire bir yansıtmak demektir.

ayakkabi-cekimleri

ayakkabi-cekimleri

Tahmin edeceğiniz gibi ayakkabı çekimi eğer düzgün renklerler ile yapılmazsa bu müşteriyi yanıltır ve internette katalogda görüp sipariş verdiği ayakkabıların benzer başka bir renkte teslim almaktan hiç hoşnut olmayacaktır. Buda ayakkabının iadesi veya müşteri memmuniyetsizliği olarak size dönecektir. Ve tabiki marka imajının zedelenmesi.

İşte bu sebeplerden ayakkabı çekimi işini ciddiye alan fotoğraf çekimi ve photoshop konusunda yetenekli ve tecrübeli bir ajans tarafından yapılmalıdır. Aktüel Ajans kadrosunda yer alan fotoğrafçılar ve grafikerler işlerinde en iyi olanlardır.

Still Life Ayakkabı Çekimi

Bütün ayakkabı çekimi ve styling tasarımın muhakkak bir hikayesi ve konsepti olmalıdır. Ayakkabı çekimi için still life çekimler genellikle reklam çalışmaları için yapılmaktadır. Bunlar katalog, bina, araç giydirme, dergi reklamları ve benzeri reklam kanllarında kullanılmaktadır. Aynı zamanda bu still life ayakkabı çekimleri e ticaret sitelerinin bannerlerındada satışı ciddi olarak etkilemektedirler. Dünya genelinde yapılan e ticaret siteleri analizlerinde still life çekim bulunduruan web sitelerine tüketiciler daha fazla ilgi gösteriyor. Tabi bu ayakkabı çekimi aynı zamanda kaliteli görseller içermelidir.

Gerçekten iyi bir ayakkabı çekimi ile yüksek kitlelere hitap etmek isiyorsanız. Ayakkabı katalog çekimi kaliteli olan görseller ile müşterinize yaklaşmanız gerekir. Bunun yolu profesyonel bir fotoğraf ajansı ve fotoğrafçıdır. Doğru yapılmış bir ayakkabı çekimi ise iyi bir renk kalibrasyonu, kaliteli detay, doğru ışık ve doğru açı ile yapılan ayakkabı çekimleridir.

Ayakkabı Çekimi İçin Styling

Ayakkabı çekimi sadece arka planın beyaz oldduğu konseptlerde yapılmaz. Eğer ürününüzün bir marka değeri var ise veya gelecek için böyle birşey planlanıyor ise yapılan ayakkabı çekimleri için muhakkakstylin yapılmalıdır. Ayakkabı çekimi için Stylin nedir; Stylin ayakkabının beyaz veya tek renk çekilmemesi yani bu durumda ürün için arka planlar ve ürünün yanına başta yine deri ürünleri olmak üzere başka ürünlerin yerleştirilmesi. Bir diğer stylin isi ayakkabı çekimi model kullanılarak yapılmasıdır. Bu çekimler dış çekim veya kiralanan otel veya benzeri özel mekanlarda yapılan çekimlerdir. Yani kısacası ayakkabı çekimi için stylin fotoğrafa bir hikaye kazandırma işidir. Tabiki bu çekimler yapılırken dikkat edilmesi gereken en önemli şey üğrünün arka planda kaybolmadan beyza fonda çekiliyormuş gibi yine bütün detaylarını korumasıdır. Kurgunun bu kural gözetilerek yapılması gerekir.

Aktüel ajans yaptığı ayakkabı çekimleri için bu detayları gözeterek ayakakbıların hikayesini anlatmaya çalışıyoruz.

Profesyonel Ayakkabı Çekimi

Profesyonel ayakkabı çekimi iyi bir stüdyo, ekipman, bilgi  ve tecrübe gerektirir. Ancak bu şartlar sağlandığında gerçek bir profesyonel ayakkabı çekimi yapıla bilir. Son teknoloji ışık ve makina sistemlerine sahip olan Aktüel Ajans  en iyi ve gerçekçi fotoğraf çekimleri müşteri memmuniyeti için çaba sarf etmektedir. Profesyonel ayakakbı çekimi için en önemli etkenlerden birisi ışık sistemidir. Işık sistemi bir ürün çekiminin iyi veya kötü sonuçlanmasını doğrudan etkileyen bir faktördür. Profesyonel ayakakbı çekimi titizlik ve hassasiyet ister, renk kalibrasyonunun ve diğer detayların dikkatle takip edilmesi gerekir.

Ayakakbı çekimi Yüksek kalite Fotoğraflar

Ayakakbı çekimi e ticaret için yapılıyorsa bila ajansımız tarafından yüksek kalite ve çözünürlükte çekilir. Sonra sizin istediğiniz düşük web sitesi boyutlarında ve fotoğrafların yüksek çözünürlük ham halleri size müşteriye teslim edilir. Ayakkabı çekimi baskıya girecek bir reklam kanalı için yapılıyor ise yüksek çözünürlükte istenilen boyutlarda sizlere teslim edilir.

Ayakkabı çekimi Renk Kalibrasyonu

Profesyonel ayakkabı çekimi için önemli kriterlerden biri doğru renklerde yapılan çekimlerdir. Web sitesi çekimlerinde renkler tam tutmazı imkansızdır. İşin esasında renkler tam tutmakta fakat kullanıcıların her birinin farklı monitör kullanmaları nedeni ile her monitörde renkler farklı görünecektir. Aktüel Ajans ayakkabı çekimi sırasında ren kalibrasyonu doğru yapılmış bir monüterden canlı yayın alarak her çekilen fotoğrafı görür ve renklerin doğruluğunu müşterisinden onaylamasını ister.

E Ticaret Ayakkabı Çekimi

E ticaret ve katalogdan satılan ürünlerin muhakkak gerçek renkleri ve detayları yansıtması gerekir. Çünkü burdaki müşterinizin ürüne dokunma ve inceleme imkanı yoktur. Bu nedenle ayakkabı çekimlerinin fotoğrafları bu nedenle ciddi anlamda dikkat ister. Derinin dokusunu, rengini ve detaylarını karşı tarafa en iyi şekilde yaşatmak gerekir.