Büyük Beden Manken Ajansları

Büyük Beden Manken

Ülkemiz ünlü bir Büyük beden manken sahibi olamasada yurt dışında Lizzie Miller ve Crystal Renn gibi magazin ve moda dergilerini uzun süre işkal eden ünlü büyük beden mankenler mevcut. Ülkemizde ise bu tarz bir yaklaşın henüz algılana bilmiş değil. Bizler için büyük beden manken yok sadece 34 36 beden manken tanınır olabilir. Aslında marjinal bir yaklaşımla ön plana çıkartıla bilecek olan büyük beden manken sektörü çok güzel işler yapabilir. 38 44 arası modelelrin ülkemizde çok az olması nedeniyle ortada duran büyük pastadan ne yazıkkı ki kimse bir pay sahibi olamıyor. Ne büyük beden mankenller nede büyük beden manken ajansları.

buyuk-beden-manken

buyuk-beden-manken

Büyük Beden Manken Başvuru

Büyük beden manken adayı öncelikle kendine olan güveninin tam olması ve kilolu olmasından dolayı bu sektörde yabancılık çekmeyeceği inancında ve bilincinde olmalıdır. Bir çok çekimde 36 beden modeller ile birlikte set alacak olan büyük beden manken bu modellerden hiç bir farkı olmadığını hatta daha fazla aranan ve talep edilen oluğunu bilmelidir.

Erkekler Boy 185-190 arası.
Bayanlar 173-180 Boy.
Yukarda yer alan kriterlere uygun olmayan adayların başvurusu kabul edilmemektedir.

Başvurunuzu aşağıda yer alan iletişim adresleri üzerinden yapabilirsiniz.

Whatsapp : 0546 843 64 58
İnstagram: @aktuel.ajans
E-Mail : [email protected]

İsim Soyisim
Boy
Beden
Yaş
Şaç Rengi
Göz Rengi
En Az 5 Kare Fotoğraf

Türk kızlarının güzellik kavramı 34 36 beden olunca ne yazıkki manken ajansları büyük beden manken için yabancı modelleri sektöre sokuyor. Modelin yabancı ve büyük beden olması fiyatlarıda fahiş bir hale getiriyor tabiki. Büyük beden manken yerli modellerin elinde olsaydı. Paralar yurt dışına gitmez. Türk manken, Türk Ajans ve Türk modacı kazanmış olurdu. Büyük beden manken ölçü kriterleri aşağıdaki gibi olmalıdır. Boy 175 -180 arası ölçüler Göğüs 105, bel 80, Basen 100 +2 -2 oynaya bilir.

Tabiki büyük beden mankeni çok olmama nedeni çok popüler alamayacaklarından kaynaklanıyor. Manken ajansları kayıt yapan bir çok büyük beden model adayıda sadece hafta sonları çalışa bileceklerini söylüyor. Manken ajansları sadece büyük beden model için değil tüm modeller için bu işi sadece ek iş olarak yapacak model adaylarını kabul etmezler. Büyük beden manken veya normal manken hangi şekilde olursa olsun sadece bu işi yapan modeller tercih edilmektedir. Kısacası Aktüel Manken Ajans modelliği ek iş olarak görmemekte ve görenleri kadrosuna dahil etmemektedir.

Türk kızları için büyük beden model olmayı kilolu olmayı ne yazıkkı bir fırsata çevrilip çekim başı 1000 2000 tl kazanmak yerine sadece utanılacak bir şey olarak bakıyorlar. Normal bir mankenin ortalam 3 katı kazanç elde eden büyük beden mankenler, yaptıkları çalışmanından normal bir mankenden hiç bir farkı bulunmamaktadır. Aynı pozlar aynı duruş ve aynı mimikler ile çalışmaktadır.

Büyük beden manken olmak hem zayıflığın her şey olduğunu düşünün özellikkle Türk kızlarına ve hayata karşı bir tepki olarakta görüne bilir. Üstelik yukarıdada bahsettiğimiz gibi gayet iyi bir gelir kapısıdır. 1950 li yıllarda büyük beden mankenler daha popülerdi hatırlarsanız. Özellikle resim sanatı içim vazgeçilmez di diye biliriz.

Bir markanın katlog çekiminde yer alarak o markanın yüzü olabilirsiniz ki eskiden olduğu gibi büyük beden elbiseler sıkıcı ve demode tasarımlardan oluşmuyor artık. Aktüel Manken Ajansı büyük beden modeli ve firmaları buluşturarak güzel işler ve projeler yaratma gayretindedir.

Firmalar İçin Büyük Beden Manken

Aktüel Manken Ajansı büyük beden mankenlere gösterdiği ilgi ile kayda değer bir kadro oluşturmuştur. İstanbul şehrinin en fazla büyük beden model bulunduran kadrosuna sahip ajansımız firmalar ve büyük beden modeller için yaratıcı çözümler sunmaktadır.

 

Yazan:
Mikail ÇAKIR
Creative Director
İnstagram ; @mikailcakir_