Cast Ajansları

Cast Ajansları

Cast ajansı da manken ajansı gibi genel olarak reklam ve film endüstrisine hizmet vermektedir. Günmüz Türkiyesinde sinema ve reklamdan çok dizi sektörü ve yarışma programlarına hizmet veren cast ajanslar, çok geniş bir oyuncu kadrosuna sahip olmalıdırlar. tahmin edileceği üzere fotomodel ve manken ajans kadrolarının yaş aralığı ekstra bir durum olmadıkça 17 – 30 dur, fakat oyunculuk ajansları birkaç aylık bebekten 80 yaşındaki insanlara kadar bir oyuncu kadrosu hedefler.

 

Mankenlik Başvurusu

Başvurularınızıve sorularınızı instagram veya mail adresi üzerinden cast direktörüne yapabilirsiniz. ( Kayıt tamamen ücretsizdir )

E-Mail : [email protected]
İnstagram ; @mikailcakir_

İsim Soyisim
Boy
Beden
Yaş
Şaç Rengi
Göz Rengi
En Az 5 Kare Fotoğraf

Ülkemizde son yıllarda gelisen ve büyüyen dizi sektörü beraberinde cast ajansları nda büyümelerine ve sayılarının artmalarına neden olmuştur. Aktüel Manken Ajans, kendi kadrosunda bulundurmasa da çözüm ortağı ajanslar aracılığı ile cast ajans hizmeti de vermektedir.

 

Manken ve cast ajansları

Cas Ajansları ve Manken ajansları bulunduğu ajans sektörüne uluslar arası kalite ve standartlarında manken, fotomodel, stand ve fuar hostesi, büyük beden manken, yabancı manken, erkek manken, defile mankeni ve oyuncu seçenekleri ile müşterilerine hizmet vermektedir. Manken ajansları müşterilerinin imajına, kataloglarına web sitelerine ve fuar standlarına değer katmak için çaba göstermektedir. Aktüel Manken Ajansı, genç ve kreatif bakış açısına sahip çalışanları ile müşterileri için sürekli yeni fikirler ve manken fotomodel seçenekleri üretmektedir.

Manken Ajansı bir çok yerli ve yabancı mankenler ile çalışmaktadır, ağırlıklı olarak yerli modellerin tercih edildiği ülkemizde ünlü ve no name birçok modeli kadrosunda bulunduran manken ajansı müşterine geniş bir model yelpazesi sunmaktadır. Ancak yukarıda da belirttiğimiz gibi yerli olan modeller şuan tercih ediliyor.

 

Manken Ajansları Kimler ile Çalışır

Manken ajansları ; katalog çekimlerine, web sitesi çekimlerine, yapım şirketlerine, fotoğrafçılara, manken, fotomodel, ve oyuncu veren firma konumundadırlar. Özellikler reklam ajansları ile çözüm ortaklığı yürüterek daha yüksek kapasiteli projeelere imza atarlar. Sinema filmlerinin, açık hava reklamlarının ve reklam filimlerinin model ve oyuncu ihtiyacını karşılayan manken ajansları neredeyse sektörün olmazsa olmazıdır.

Manken ve fotomodel ajansları nın reklam ajanslarına katkıları bu kadarla sınırlı değildir, katalog çekiminin, reklam filminin, web sitesi çekiminin, medatik manken temini, yabancı manken, sunucu dansçı, make-up, kuaför ve stayling teminide yapan manken ajansları, medya ve reklam sektörü için vazgiçilmezidir.

Görüldüğü üzere manken ajansları reklam ve medya sektörü için fazlasıyla önemlidir. Dünyada ve ülkemizde manken fotomodel hizmeti veren bir çok ünlü ve ünsüz olan manken ajansı vardır. Manken ajansları markaların ve firmaların ürünlerini satmasında çok büyük rol oynarlar, ünlü bir mankeni veya oyuncuyu ürünün yüzü yapıldığında ürün satışı ciddi satış kotolarına ulaşır. Reklam stratejilerinde ünlülere çokca yer veren reklam ajansları bu konuda sektördeki tecrübelirine dayanarak bu stratejiyi devam ettirmektedirler.