Erkek Mankenler

Erkek mankenler

Ülkemizde erkek mankenler bayan mankenler kadar iş yapamasalarda iş başına düşen gelirleri daha fazladır. Erkek manken olmak istiyorsanız, öncelikle iyi bir vucuda ve güzel ve bakımlı bir yüze sahip olmanız gerekmektedir. Manken ajansları günde ortalama 100 ün üstünde erkek manken başvurusu almaktadır. Bu başvurulardan hiçbiri veya birtanesi kabul edilir. Başvuru yaparken dikkat etmeniz gereken unsurlar, kaliteli kıyafetlerle kaliteli çekilmiş bir fotoğraf portfoyu ve ölçüleriniz net bir şekilde yazılmış olmasıdır. Başvuru yapan bir çok erkek manken adayı cep telefonlarıyla veya arkadaş ortamlarında çekilmiş amatör fotolar göndermektedir, böyle bir yaklaşım sizi ilk dakkada eler. Biz manken değil manken adayıyız profesyonel fotolarımız nerden olsun diyor olabilirsiniz. Fakat mankenlik ajanslarıda mankenlik kursu değildir, tecrübeli bir modelle çalışmak dururken sizi tercih etmeleri için bir imaj sunmanız gerekir.

 

Mankenlik Başvurusu

Başvurularınızıve sorularınızı instagram veya mail adresi üzerinden cast direktörüne yapabilirsiniz. ( Kayıt tamamen ücretsizdir )

E-Mail : [email protected]
İnstagram ; @mikailcakir_

İsim Soyisim
Boy
Beden
Yaş
Şaç Rengi
Göz Rengi
En Az 5 Kare Fotoğraf

Manken ajans müşterileri modelin kendisinden ziyade ürünü göstermesini istemektedirler durum böyle oluna uzun boylu olmanızda kaçınılmaz oluyor. Manken ajanslarına bayan mankenler dahil mankenlik başvurusu yapan bazı model adayları boylarının çok kısa olmasına rağmen başvuru yapma ihtiyacı duyuyorlar. Boylarının kısa olduğu sölendiğinde ise yüz mankenliği yapmak istediklerini belirtiyorlar. Bu olay müşteri tarafında böyle değerlendirilmiyor ne yazıkki, manken talebinde bulunan müşteriler yüz çekimi yaptırsalar bile gelecek mankenin bir modelin standartlarında olmalarını istemektedirler. Yani kısacası bayanlarda minimum 170, erkeklerde 180 boy asahip olmak şarttır.

Aktüel manken ajansı hem manken kullanmak isteyen firmalar hemde modeller için kaliteli bir çalışma şartlarını sağlamak için, bir mankende olamsı gereken kriterlerin yerine getirilmesi için elinden geleni yapmaktadır. Erkek manken tercihlerinde her ne kadar müşterinin taleplerine göre model yönlendirilsede, bir erkek mankenin hem yüz hemde fizik olarak standartları yerine getirmesi gerekmektedir. Diğer bir konu ise yakışıklı olsanız bile bir manken duruşuna sahip değilseniz sektörde malesef tutunamazsınız.

 

Erkek mankenlik kursu

Aktüel manken ajans erkek manken kadrosunda eğitim almış modellerle çalışmayı tercih etmektedir. Eğer bir eğitiminiz yoksa çözüm ortağımız mankenlik kursu ile iletişime gecmenizi sağlayarak gönül verdiğiniz mankenlk mesleğinde iyi bir noktaya gelmenize yardımcı oluyor. Haftada bir gün/bir ay alacağınız eğitim ile sizi sektöre kazandırmaktadır. Şimdiye kadar sektöre bir çok bayan manken ve erkek manken kazandıran mankenlik ajansımız sizlerin bilindik markaların yüzü yapmaya devam etmektedir.

 

Yazan:
Mikail ÇAKIR
Creative Director
İnstagram ; @mikailcakir_