Fotoğraf Ajansı

Fotoğraf Ajansı

Bir çok insan fotoğraf ajansı terimine yabancıdır zannediyoru. Neden fotoğraf stüdyosu, reklam ajansı değilde fotoğraf ajansı diyorsunuzdur sanırım. Fotoğraf ajansı; serbest çalışan bir fotoğrafçı değil, işin sadece grafik bölümüyle ilgilenen bir rekalm ajansı değil yada sadece çekim kısmıyla ilgilen bir fotoğraf stüdyosu değildir.

moda-cekimleri

fotograf-ajansi

Fotoğraf ajansı ilk arayıp alo dediğiniz ve çekilen fotoğrafların internet ortamına kadar olan veya basılı bir katalog olan sürcin tamamını beraber geçireceğiniz profesyonel bir ekiptir. Aktüel fotoğraf ajansı yaptığı çalışmalarda fotoğraf çekimi, kullanılacak mekan ve yardımcı ekip ( kuaför, makyöz, moda tasarımcısı, metin yazarı, kurgucu, ışık asistanları, grafik tasarımcılar ) gibi büyük bir kadro ile hizmet verir. Fotoğraf ajansı bütün çekim prodüksiyonunu tek başına üstlenecek bir ekibe ve tecrübeye sahiptir.

Fotoğraf ajansı büyük markalara olduğu kadar küçik ve büyüme sürecinde olan bütün marka ve firmalar için hizmet vermektedir. Bir fotoğraf ajansı yaptığı çekimlerde sadece fotoğrafın kalitesini değil müşteriye sağlayacağı katkıyıda çekim sürecine dahil ederek bir çalışma yürütür. Bu konsept çalışmayı fotoğraf stüdyoları veya free fotoğrafçılar sizlere sunmamaktadır malesef. Profesyone fotoğraf çekimi istiyosanız eğer bizimle iletişime geçebilirisiniz.

 

İyi Bir Fotoğraf Ajansı Nasıl Olmalıdır

Fotoğraf ajansı öncelikle iyi bir ekipmana ve kadroya sahip olmalıdr. Ekipman konusunda sektörel teknolojiyi yakından takip eden ve ekipmanlara ciddi bir bütçe ayıran bir yatrıımcı olmalıdır. Aktüel fotoğraf ajansı 220 m2 kapalı fotoğraf stüdyosu ve ciddi markalardan kurulu bir ekipman setine sahiptir. Profesyonel fotoğrafçı konusuna gelecek olursak 5 kişilik bir fotoğrafçı ekibi bulunan fotoğraf ajansımız ciddi anlamda profesyonel prodüksüyonlar gerçekleştirmiştir.