Fuar Hostesi ve Fuar Mankeni

Fuar Hostesi

Fuar Hostesi, Güler Bir Yüzden Çok Daha Fazlasıdır !

Fuar hostesi, sadece fuar değil, bir sergiye, konferansa veya tanıtım etkinliğine katılan her firmanın şirketini en etkili tanıtacak, konuksever, güleryüzlü ve profesyonel kişilerdir… Firmanızın ürün veya hizmetlerini akıcı bir dille anlatma ve iletişimi genliştirme becerilerine sahiptir. Fuar hostesi, size ve müşterilerinize organizasyon süresince tüm iletişimde ve etkinliklerde satışlara yön verir ve olası ticari ilişkiler başlatabilir. Ürün ve hizmetleriniz hakkında ilk izlenimi sağlama kabiliyeti onu güzel bir yüzden çok daha fazlası yapar, fuar hostesi her zaman potansiyel müşteri çeken bir marka elçisidir.

fuar-hostesi

fuar-hostesi

Aktüel Ajans olarak 10 yıllık manken ajans deneyimimiz ile fuar hostesi telaplerinizi karşılıyor ve ticari fuarlarda, konferanslarda ve etkinliklerde en iyi deneyimi yaşamanıza çözüm ortağı oluyoruz. Yaklaşık 50 kişilik fuar hostesi kadromuz sizlere geniş bir yelpaze sunmaktayız. İster İstanbulda ister şehirdışında olsun fuar hostesi alımlarımızın standartlarımıza dayanan temeli her zaman aynıdır. Profesyonel ve çekici bir görünüme sahip bir fuar hostesi, iyi bir davranış ve iletişim, gastronomik deneyim ve yetenekler, sahip olduğu yabancı dili akıcı konuşma ve herşeyden önce sorumluluk sahibidir. Gereksinimden doğan değişiklikler veya yapılacak ek talepler olsun, günün her saatinde herzaman fazladan yedek olarak bekleyen bir fuar hostesi kadrosu bulunmaktadır.

 

Fuar Hostesi Nasıl Seçilir ?

Fuar hostesi ve hostunun sadece görsel rolü yoktur, fuarı organize etmek ve firma veya ürünler için müşterilerle iletişim kurmak adına katkısı gerekmektedir. Bu yüzden doğru profilde bir fuar hostesi bulmanız gerekiyor. Aktüel Ajans olarak en iyisini seçmeniz konusunda size yardımcı oluyoruz. Hostes; müşterilerle, çözüm ortaklarınızla, tedarikçiler ve distribütörlerle ilk iletişimi kuran kişidir. Bu nedenle şirketin kimliğine, felsefesine ve vizyonuna uygun bir kalitede olmalıdır.

Bu işte bir çok fuar hostes ajans olduğunu biliyoruz, bu yüzden doğru fuar hosteslerini bulmak ve doğru ilerlemek biraz karmaşık olabilir. Özellikle İstanbulda olmak üzere nerdeyse 1000 lerce fuar hostesi mevcut, çok geniş bir yelpaze ile karşı karşıya kalırsınız ve genellikle ilk bakışta farklılaşmamış bir panorama gibi görünür. Bu nedenle sizi en iyi temsil edecek fuar hostesini seçmek ve onlarla çalışmak için akılda tutulması gereken bazı yönergeleri öneriyoruz, vereceğimiz bilgiler, bizim açımızdan, sizin ve hostesin açısndan daha güven verici bir ortam yaratmaktadır ki olumsuz sürprizlerden kaçınmamıza yardımcı olacaktır.

1. Kesinlikle tecrübesi olan bir fuar hostesi tavsiye ediyoruz. Evet bu mesleğin bir eğitim gerektiren iş olmadığı doğrudur. Buna rağmen yineden genç olan modellerden yana davranın.

2. Her zaman ajansı ziyaret ederek fuar hostesi ve hostlarını canlı görme imkanınız yoktur. Bir fotoğraf yayını gönderiyoruz. Bu fotoğraflar son ve doğal çekimler olmasına dikkat ediyoruz. Marka imajınıza uygun fikirler verecektir. Tabiki estetiğede dikkat etmeliyiz, profil özellikleri zaten tarafımızdan size verilecektir.

3. Ajans ile doğrudan iletişimde olun. Aracı olarak bu işi yapan şahıs ve kurumlardan kaçının. Bu şekilde fuar hostesi için daha yüksek bir fiyat ödememiş olursunuz.

4. Hostesin çalışma koşullarını ve şartlarını kesinlikle belirliyoruz ve gerekiyorsa sözleşme düzenliyoruz. Faliyetleri hakkında size net bir bilgilendirme sağlıyoruz. organizasyondan önce eğitilmiş bir fuar hostesi kesinlikle daha işbirlkçi ve aktif olacaktır. Bu nedenle aşağıdakilerle ilgili hostese bir brif vermelisiniz.

– Şirket, katıldığınız etkinlik, ürün veya hizmetleriniz hakkında brif
Fuar Hostes ve hostun görevleri ( karşılama, sunum, servis, temizlik, broşür dağıtım, tercümanlık vb. )
– Fuar hostesi için varsa firma kimliğine uygun kıyafet
– Çalışma saatleri ve diğer bütün detaylar ( molalar, yemek vb. )

 

İlk İzlenim Önemlidir, Ancak Fuar Hostesi Sadece İmaj değildir.

Fuar ziyaretçilerinin istekleri ve beklentiler her geçen zaman yıldan yıla büyüyor ve tam anlamıyla potansiyel bir ticaret ortamı yaratıyor. Müşteri iletişimi konusunda eğitilmiş ve tecrübeye sahip bir fuar hostesi tarafından karşılanmasını istemezmisiniz. Bu müşterilerinizin gözünde sahip olaağınız ilk izlenimdir. Fuar hostesi bunu karşılama yaparken güleryüz ve misafir perverlikle şirketin yüksek imajını korumak için kavramsal olarak hareket eder. Müşterilerinize ürünü hizmeti markayı anlatan, bilgilendiren ve koordine eden ve isteğiniz doğrultusunda yabancı dili olup tercümanlık yapan A plus fuar hostesi.

En iyi fuar hostesi izlenimi, müşterilerinize kendini iyi hissettiren atmosfere kaliteli ve esnek bir şekilde katkıda bulunan, yabancı dil, kuvvetli iletişim yeteneği ile satışlar yapabilen yardımcılarınızdır. Fuar hostesi bu şekilde firma çalışanları ilede arasındada somut bir uyum içinde ulur. İnsanlar hikayeleri, gerçekleri ve ürünlerinizi hatırladıklarından daha fazla hatırlarlar. Fuar hostesi kurduğu iletişim ile şirketiniz için en etkili hikayeleri anlatacaktır.

fuar-hostesi

fuar-hostesi

Her firmanın ve markanın temel amacı, rakipleri ile yarışa girmeden önce bile bir adım önde başlamaktır. Bu nedenle fuar organizasyonları reklamcılığım gösteri platformlarıdır ve uzun zaman öncesinde düşünülmeye ve tasarlanmaya başlanır. Müşteriyi standa çekecek duygular, markayı etkili bir şekilde anlatan fuar hostesi ve modellerin yanı sıra, doğru zamanlamanın değerinin bilincinde olan moderatörlerimiz ve promosyon hosteslerimiz tarafından programlanmakta ve uygulanmaktadır.

Müşterileriniz ile iletişim kuran fuar hostesi özellikle müşterinin satın alma alışkanlıklarını takip ediyor ve müşteri adayı yaratma, yönenetimine yardım ediyor ve tüm ölçüle bilir sonuçları sağlıyor. Fuarın sürdürülebilirliğini etkin bir şekilde vurgulamanın diğer bir yolu, fuar hostesleri tarafından oluşturulan gösteriler ve etkinliklerdir.

 

Fuar Hostesi Satışlara Yön Verebilirmi ?

Fuar hostesleri her türlü fırsatı değerlendiriyor ve uluslararası aşamada etkin iletişimi sonuna kadar kullanıyorlar. Yabancı dilleri ve akıcı bir konuşma konusundaki eğitimleri sayesinde, fuar hostesi uluslararası müşterilerle ilişki kurmada ve ikili görüşmeler başlatmakta önderlik etmektedir.

Fuar hostesleri her türlü fırsatı değerlendiriyor ve uluslararası aşamada etkin iletişimi sonuna kadar kullanıyorlar. Yabancı dilleri ve akıcı bir konuşma konusundaki eğitimleri sayesinde, fuar hostesi uluslararası müşterilerle ilişki kurmada ve ikili görüşmeler başlatmakta öncülük etmektedir. Fuar hostesi aynı zamanda yüksek derecede network için medya temsilcileri ve ileri düzey kamuoyu temsilcilerine standınızda yapılacak olan sunumlarda etkileyici bir rol oynamaktadır. En zorlu ve kritik ziyaretçi gruplarının isteklerini karşılamak ve yönetmek için VIP fuar hosteslerimize gövenebilirsiniz.

Standınızda sıkı bir fuar organizasyon temalı etkinlikler, yabancı dil gerektiren kongre, toplantı ve fuar hosteslerimiz programların etkili geçmesine sağlar ve ayrıca resepsiyonda, vestiyerde, girişlerde, bir mikrofon yayıncısı olarak veya kayıt alma servisinin  koordinasyonunda yardımcı olur. Fuar hostesi her durumda hızlı ve etkili bir şekilde hizmet vermeye hazır ve bilgilendirilmiş bir şirket çalışanından farksızdır.

 

Fuar Hostesi Ne İş Yapar ?

Fuar Hostesi genellikle ön standa veya başka bir stratejik noktada yer alırlar. Ziyaretçileri ağırlar, çeşitli ürün veya hizmetler hakkında bilgileri sunarlar. Karşılama hostesleri firmanın ilk izlenimini temsil eder. Başlıca görevleri;

-Ziyaretçileri ağırlamak ve konforunu sağlamak,
-Ziyaretçilerin kaydedilmesi ve gruplandırılması,
-Firmanın ürün / hizmet ve bulunduğu konum hakkında bilgi vermesi,
-Müşterilerinize fuar içinde rehberlik etmesi,
-Ziyaretçilere yiyecek ve içicek servisi,
-Vestiyerleri yönetmek,
-Broşür ve katalog dağıtmak,
-Moda fuarlarında elbise ayakkabı gibi ürünleri giyerek müşteriye sunum yapmak,
-Auto show vb. fuarlarda konu mankenliği yapmak,

Fuar hostesi temsil ettiği ürün ve hizmete göre, temsil ettiği şirketin logu ve kurumsal renklerinden oluşan üniforma giyebilirler. Bu şekilde mükemmel  görünüme, zarif olma şekline ve müşterilerle iletişime geçtiğinde güçlü bir imaja sahip olurlar. Fuar hostesi, markanın veya temsil ettiği şirketin prestil seviyesini yansıtır, bu nedenle görünümünü estetik açıdanda farkedilir olması gerekir. Çoğu fuar organizasyonu uluslar arası olması göz önüne alındında, bu organizasyonlarda yer alan hosteslerin en az bir yabancı dil bilmeleri gerekir.