Fuar Organizasyon Ajansları

Fuar organizasyon ajansları İstanbul başta olmak üzere büyükşehirlerin tamamında ve uluslar arası yurtdışı fuar organizasyonları gerçekleştirir. Fuar organizasyonu yurtiçi olsa bile bir çok yerli ve yabancı potansiyel müşterileri ağırladığı için her adımı dikkatli atılmalı ve stratejik bir şekilde organize edilmelidir. Fuar organizasyon ajansları tarafından tasarlanan çalışmalar katılımcılar için oldukça avantajlıdır, yeni müşteri edinme ve ihracat artışları kazandırarak büyük ve küçük tüm firmaların büyümü oranlarına yön vermektedir.

Fuar organizasyon ajansları fuar içinde üstlendikleri görev haricinde aynı zamanda düzenlenecek olan fuarın tanıtım, pr, basın ve medya çalışmalarınıda yürütmektedir. Eğer bir katılımcı olarak fuardan geri dönüşler alınmak isteniyor ise mutaka fuar organizasyon ajansları ile çalışılmalıdır. Aksi durumda standı bir yere yaptırmak, içerğini bir başka yerden oluşturmak, reklama çalışmalarını farklı bir ajansa vermek sizin için maliyetleri artırır, organizasyonun kontrolunu zorlaştırır ve tutarsız bir marka imajı sergilemenize neden olur.

 

Fuar Organizasyon Ajansları; Fuar Hizmetleri

1. Fuar Alan Kiralama
2. Fuar Stand Tasarımı
3. Ekipman Kiralama
4. Fuar Catering Hizmetleri
5. Fuar Hostesi / Tercüman / Dansçı / Müzisyen
6. Fuar Prodüksiyon
6. Reklam / Basılı İşler / Promosyon Tasarımlar

 

fuar-produksiyonu

fuar-produksiyonu

 

Fuar Organizasyon Ajansı, Basın PR Hizmetleri

Bir fuarın başarılı olması ziyaretçi sayısı ile ölçülür, ziyaretçi sayısını artırmak içinde fuarımızı ve standımızı duyurmalıyız. Ve bu işi en yapacak olan reklam departmanı bulunan fuar organizasyon ajansı. Fuar organizasyon ajansları iletişimde olduğu basın yayım ve medya kuruluşları ile irtibata gecerek, daha önceden tasarlamış olduğu haber değeri taşıyan olayları bildirir ve basının standınızı ziyaretini sağlar.

Açık konuşmak gerekirese basın değeri taşıyan bir haber için sadece sektörle ilgili insanların değil tüm insanların dikkatini çekecek, hoşlarına gidecen ilginç bir ürün yada hizmetiniz olması gerekir veya bir ünlüyü standınızda göstermeniz. Ki bunaların ikiside sağlanamıyor ise işte orda fuar organizasyon ajansı devreye girerek yapacakları bir reklam veya kampanya çalışması ile haber değirleri olan içerikler üretiyor. Fuar organizasyon ajansları tarafından tasarlanan lansman ve tanıtım çalışmaları katılımcı firmya geniş bir network olarak mutlaka geri dönüş sağlayacaktır. Aktüel Ajans olara tanıtm ve reklam çalışmaları olsun stand organizasyon ve konumlandırma olsun bir çok firmaya kurumsal çalışmalar gerçekleştirdik.

 

Fuar Organizasyon Ajansı Satışlara Yön Verebilirmi ?

Bir fuar organizasyon ajansı kesinlikle satışarı doğrudan etkiler, çünkü bu bir reklam ve strateji işidir. Sizin için yapacağı grafik tasarımlar, iletişimi kuvvetli fuar hostesleri ve temsilciler, standın görünümü, ziyaretçileriniz ile yapacağınız konuşmaların tonunu dahi bir tutarlılık içinde tasarlaya bilir. Bununla birlikte firmanızı ve markanızı fuar alanında en etkili şekilde sunmanız için tüm teknik ve altyapı çalışmalarını üstlenir. Size düşen tek şey iyi bir fuar organizasyon ajansı ile çalışmaktır. Çünkü fuar organizasyonu ürettiğiniz malı veye verdiğiniz hizmeti doğrudan potansiyel müşterilerinizin yer aldığı sektörel eventlerdir. Fuar organizasyon ajansı bugünün ticari konjonktüründe pazarlama, yeni müşteri edinme ve ihracatan yapmak isteyen firmaların en etkin çözüm ortaklarıdır. Profesyonel bir fuar organizasyon ajansı katılımcıların marka ve firmaya olan bağını güçlendirir ve ilgisini artırır.

Özet olarak iyi ve deneyimli bir ekibe sahip olan fuar organizasyon ajansı ile katılacağınız fuarlardan maksimum dönüş elde edersiniz. Dikkat etmeniz gereken en önemli husus çalışacağınız firma sadece bir fuar organizasyon şirketi ise sizin için pazarlama stratejileri geliştiremez, sadece sizin talep ettiğiniz işleri yaparlar ( afiş tasarımı, ekipman kiralama, fuar hostesi temini gibi) fakat bu görevi bir reklam ajansı üstlenirse olay bambaşka bir boyuta kayar ve size inanılmaz bir fuar deneyimi sunar.