Kurumsal Kimlik Görsel Tasarım

Kurumsal Kimlik Tasarımı

Kurumsal kimlik tasarımı markanızın ve şirket kültürünüzün, felsefesinin, görsel bir temsili olup, kurumunuzun kim olduğunu, ne yaptığını ve nasıl yaptığını müşterileriniz tarafından nasıl algılanmasını gerektiğini tutarlı bir şekilde anlatan reklam çalışmalrının tümüdür. Kurumsal kimlik unutulmaz ve olumlu tecrübeler oluşturmaya yardımcı olur ve satış kampanyalarının önemli bir reklam aracıdır. Bir şirketin kurumsal kimliği onu rakiplerinden ayrıştırmaya, farkdedilir kılmak ve bişeyler anlatarak müşteri ile iletişim kurmak zorundadır. Portfolyo bölümümüzden kurumsal kimlik çalışmalarımız inceleye bilirsiniz.

kurumsal-kimlik-tasarim

kurumsal-kimlik-tasarim

Kurumsal kimlik bir çok ajans tarafından sadece bir grafiker tarafından çıkartılır. Biz ajans olarak bu yöntemi kesinlikle doğru bulmuyoruz. İstenilen mesajın verilmesinisağlayacak bir kurumsal kimlik tasarımının kesinlikle bir ekip elinden çıkması gerektiğini düşünüyoruz. Bu nedenle tüm ekibin müşterimizin ihtiyaçlarını dinlemesi ve çeşitli tecrübelerde olan her bir kişinin çeşitli fikirlerini birleştirerek etkili bir tasarım konsepti inşaa etmesi için bütün ekibi projeye dahil ediyoruz.

 

Kurumsal Kimlik Tasarımının Önemi

Aktüel; kurumsal kimlik tasarım hizmetleri sunan kreatif bir reklam ajanı olarak, renginizle, logonuzla, iletişim dilinizle rakipleriniden sıyrılmanız grektiğini biliyoruz. Şirketler yeni kurulmuş veya köklü olsun hepsi kaliteli bir iş anlayışı ve ürün/hizmet temelleri üzerine inşaa edilmiştir, fakat ürünlerini ve hizmetlerini istenilenb müşterilere ulaştırmak için pazarlama ve satış eğilimlerinde yetersiz kalmaktadır. Ürünlerinizin  pazarlaması ve satışlarınızın yoğunlaşmasında görsel iletişim değerini çok iyi biliyo ve bunu sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Bir resim binlerce kelime konuşa bilir. Öyleyse neden sizi özel kılacak farkkettirecek bir kurumsal kimlik tasarımı için ilk adımı atmıyorsunuz. Kelimelerin gücü tabii küçümsenemez ama sadece slogan olduğunda, günümüz dünyasında insanlar artık yazı okumuyor, yani güzel bir makale ile satış yapamazsınız. Aktüel ajans olarak yaapcağımız kurumsal kimlik tasarımı ile pazarlama trendlerinizi olumlu yönde etkileycek kreatif ileitşim için püf noktalar oluşturacak, şirket içi ve dışında bir tutarlılığa sahip olacağınız çalışmalara imza atıyoruz. Güçlü kurumsal kimlik tasarımınız amatör bir ekip tarafından değil, gerçek deneyim ve uzmanlık gerektirdiğinin bilincinde olan bir ekip tarafından yapılmaktadır.