Manken Ajansları

Manken ajansları

Manken ajansları model ve fotomodelleri ticari veya sanatsal çekimler için objektif karşısına geçiren kurumlardır. Manken ajansları nın bir çoğu modelleri ve fotomodelleri ortak kullanmaktadırlar. Aktüel manken ajansı sadece kendi oluşturduğu maksimum 40 kişilik kadrolu modeli ile hizmet vermektedir. Mankenliği sınırları tam anlamıyla tanımlanmamış olması nedeni ile bir çok manken ajansları sadece manken fotomodel değil, dansçı, servis hostesi palyaço ve benzeri bir çok hizmet vermektedirler. Bu çalışma prensibini kurulduğu ilk yıllardan beri yanlış bulan Aktüel Manken Ajans sadece manken ve fotomodel hizmeti vermektedir.

 

Mankenlik Başvurusu

Başvurularınızıve sorularınızı instagram veya mail adresi üzerinden cast direktörüne yapabilirsiniz. ( Kayıt tamamen ücretsizdir )

E-Mail : [email protected]
İnstagram ; @mikailcakir_

İsim Soyisim
Boy
Beden
Yaş
Şaç Rengi
Göz Rengi
En Az 5 Kare Fotoğraf

manken-ajanslari

manken-ajanslari

Aktüel manken ajansları bünyesinde iyer alan yerli ve yabancı modellerimiz tamamı prefesyoneldir. Objektif karşısına geçtiklerinde kendilerini bir manken olduğu kadar bir oyuncu olarak da görürler ve istenilen pozu, bakışı ve mimiklleri en iyi şekilde yansıtırlar. Manken ajansları nın hizmetleri genel olarak fotoğraf modelliği ve podyum modelliği olmak üzere ikiye ayrılır. Podyum modelliğinde minimum 180 boy gerekirken, fotomodellikte 170 boy yeterlidir, fakat tersi bir durum olarak fotomodellikte yüz güzelliği daha önemlidir.

En İyi Manken Ajansları

Bir modelin kariyerine yön veren ve onu ünlü bir model yapan sözleşme imzaladığı manken ajansları ve model ajanslarıdır. En iyi Manken ajansları ve süper model ajansları o kadar çoktur ki, sizi temsil etmek için doğru olanı bulma, nerdeyse mankenlik yapmaktan daha zordur. Yapmak istediğiniz mankenlik türüne en uygun manken ajansı bulma, samanlıkta iğne aramak gibi olabilir, bu nedenle en iyi manken ajansları hakkında bir ya da iki şey bilmek güzel ve ne sundukları profesyonel ve amatör mankenlik koşulları nelerdir araştırılması gerekir.

En iyi manken ajansları veya temsilcinin bu konudaki temel görevi, modellerini yönlendirmek ve kariyerlerini model olarak en iyi şekilde devam etmelerini sağlamaktır. En iyi manken ajanslarını ciddiye alan ve iş dünyasında daha uzun süre kalmayı isteyen profesyonel mankenler, süper modeller olarak kariyerlerini sağlamak için gerekli rehberliğe ihtiyaç duymalıdırlar.

Bir manken olarak başlayınca, seçim yapmak için çok fazla manken ajansı bulunduğunu göreceksiniz. İdealleriniz ve kariyeriniz için bir manken olarak düşüncelerinizle en iyi olduğunu düşündüğünüz birkaçına konsantre olmanız gerekir. Manken ajansları, olabildiğince çok modelli üye olmayı hedeflemektedir; bu nedenle, kendinizi bir manken ajansına veya temsilcisine tanıttığınızda ve sizinle ilgileniyorsa, sizinle sözleşme yapmak için sözleşme şartlarını seçme hakkına sahipsiniz. onlar. Ancak, ne tür bir manken ajansı ile çalıştığınızı ve sonraki süper model olarak potansiyel mesleğiniz için neler sunacağını bildiğinizden emin olun.

Genel olarak, manken ajansları herhangi bir diğer model ajansından farklı değildir. Her ikisi de, süper model potansiyeline sahip oldukları modelleme yeteneği ile çalışmayı amaçlıyor. Manken Ajansları normal model ajanslarından ayıran bir şey varsa, süper model ajansları birçok süper model göstermeye eğilim gösterirler. Amacınız dünyanın süper modelleri arasındaysa, normal bir manken ajans üzerinde bir süper model ajansı seçmemeniz için hiçbir sebep yoktur.

Manken ajansları model seçimi

Sektördeki diğer modellere göre öne çıkan modellere süper model veya top model denmektedir. Aktüel manken ajansı yılda ortalama 3 modeli top model olarak yetiştirir ve sektöre kazandırır. Şimdiye kadar bir çok ünlüyle çalışan veya birçok mankeni bilindik markaların yüzü yapan ajansımız firmalar ve mankenler için elinden gelenin en iyisini yapmaktadır. Ülkemizde kaliteli bir manken ihtiyacı uzun yıllardır bir preblemdi ve malesef bu problem halen devam etmektedir.

Yazan:
Mikail ÇAKIR
Creative Director
İnstagram ; @mikailcakir_