Moda Fotoğrafçısı

Türkiye’nin önde gelen saygın moda fotoğrafçısı ve ekibini çatısı altında bulunduran Aktüel Studio çektiği sayısız katalog, moda dergileri, kapaklar ve moda dünyasının top modelleri ile komplike bir portfolyoya sahiptir. Ülkemizin, küresel markaları için etkileyici çekimler ve kampanyalar oluşturan ajansımız marka ve ürünlerinizi moda fotoğrafçısı ekibi ile farkedilir kılarak rakiplerinizden ayrılmanızı sağlar. Aktüel Studio’nun sizlere sunduğu en güzel hizmetlerden bir diğeride kendi bünyesinde bulunan Mankenlik Ajansıdır. Çekimlerde kullanmak için model tercihlerinizde sizlere yardımcı olan Ajansımız, bir moda çekimi için ihtiyaç duyulan tüm ekipmanları ve en iyi moda fotoğrafçısı ve ekibini sizlere sunmaktadır.

moda-cekimi

moda-cekimi

 

Moda Çekimi

Moda çekimi için öncelikle bir konsept belirlenmelidir tabi bu söylediğim imaj çekimleri için geçerli web çekimleri için değil, malüm bilindiği gibi web çekimleri beyaz yada açık gri fon önünde önden arkdan ve yandan yapılan çekmlerdir. Fakat imaj ve katalog imaj çekimleri için muhakkak bir komposizyon oluşturulmalı ve kataloğun bir hikayesi olmalıdır. Tabi doğal olarak bu ürününüzün ve markanızın hikayesi oalcak. Moda çekimi yapılırken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta kumaşın renginin baskıda tutmasıdır. Fakat bu çokta kolay bir iş değildir, en iyi moda fotoğrafçıları bile % 5-10 arası renk kaybı yaşar ama gözle farkedilmeyecek bir kayıptır. Eğer çekilen fotoğraflar katalog için değilde web içinse renk tutmaması bir problem oluşturmaz, çünkü renk tutsa bile bakılan her monitörün renk ayarları farklı olduğunda herkes yine farklı renkleri görecektir. Moda çekimi için bir diğer unsur ise mankenli yaptığınız çekimlerde manken faktörü. Seçilen mankenin elbiseyi çok iyi taşıması ve kalıbının fit bir şekilde üzerine oturması gerekir. Aksi taktirde elbiseyi istenildiği gibi bir görselle müşterilerinize sunamazsınız. Yaptırdığınız moda çekimi zamanınız ve paranız geri dönüşümü olmayan bir iş için heba olur.

 

Moda Fotoğrafçısı ve Styling

Moda fotoğrafçısı tekstil firmaları ve markaları için çekim işini yapan kişi demek. Bu şu demek oluyorki moda dünyası için çalışıyoruz yani modayla iç içeyiz. Moda fotoğrafçısı bu sektördeki yerinin farkında olmalı ve bir fotoğrafçı kadarda bir styling olmalı. Firmalar bizlere üzürnlerinin katalogda en iyi ve gerçeği en şekilde yansıtmasını isteyerek verir. Aktüel Ajans moda fotoğrafçıları bu durumun tamammen farkında olarak ürünleri gerçek renklerinde ve dokularında çekerek gerçeklik hissi uyandracak şekilde çekerler. Ürünlerin çekiminde bir çok moda fotoğrafçısı sadece ürünü çekme işini üstlenir, ürünün biyerleri kırışıkmı duruyor, karanlıktamı kalmış ilgilenmezler bu işin müşterinin kendisine veya kullanılan stylinge ait olduğunu söyleyerek iş sorrumluluğundan kaçarlar veya doğacak hataları üstlenmek istemezler, ama akatüel ajans fotoğrafçıları yukardada anlatmaya çalıştığımız gibi hem bir moda fotoğrafçısı hemde bir stylingdir. Kısacası işimiz moda tasarım ve staylingse biz aktüel ajans olarak bu konuya tamamiyle hakimiz.

Neden Moda Fotağrafçısı

Moda fotoğrafçısı çarpıcı, merak uyandıran ve gerçekçi fotağraklar çeker,
Markanızın akılda kalmasını sağlar,
Ürünlerinizle istiğiginiz şekilde mesaj verirsiniz,
Müşterileriniz ürünlerinizi alması kolaylaşır,
İyi bir moda fotoğarafçısı ile marka kalitenizi artırırsınız,
Farkedilir olursunuz,

 


ÇEKİMLERİMİZİ İNSTAGRAMDA TAKİP EDİN