Profesyonel Fotoğraf Çekimi

Komplike ve nitelikli bir projeyi önemli kılan profesyonel fotoğraf çekimi, doğal ortamlarda, hikayeli ve stüdyo ortamında üürnü ön planda tutacak şekilde yapılır. Profesyonel fotoğraf çekimi yapılırken birinci amacı ürünü ve hizmeti dikkat çekici akılda kalıcı şekilde yansıtmasıdır. İkinci olarakta her fotoğraf çekiminin bir kurgusu ve hikayesi olmalıdır. Belirlenen konseptin dışına çıkmak ürünün farklı firmalarınmış gibi görünmesine neden olur. Bir ürün veya moda fotoğrafçısı bireysel bakış perspektifiyle ürünü en iyi kalitede yansıtmayı tasarlar.

Yapılan Profesyonel fotoğraf çekimi basılı ve eletronik mecra ile çok etkili bir reklam aracıdır. İyi yapılan profesyonel fotoğraf çekimleri ile satışlarınızı ve marka değerinizi tahmininizden çok daha fazla artırabilirsiniz.

 

Profesyonel Fotoğraf Çekimi Nasıl Olmalı ?

Reklam sektörü oldukça zorlu bir rekabet içerir bu nedenle markalar rakiplerinden farkedilir olmak için reklam çalışmalarını bütçelerinin el verdiği düzeyde en iyi yatırımları yapmalıdır. Profesyonel fotoğraf çekimi bu çalışmaların başında geliyor. Sizi en iyi anlatacak kreatif fotoğraflar için prefesyonel fotoğaf çekimi yaptırmanız gerekir. İyi bir reklam ajansı ve iyi bir fotoğrafçı bulmanız ise ciddi bir araştırma ister. Free çalışan fotağrafçılardan ziyade ajanslara yönlenmenizi tavsiye ederiz. Ajanslar serbest çalışan fotoğrafçılara karşı daha fazla sorumluluk yüklenirler. Tabiki çok iyi olan serbest fotoğrafçılarda mevcuttur sektörde. Yinede kendini profesyonel fotoğrafçı olarak tanıtan kişilerin portfolyoları dikkatlice incelenmelidir.

İyi bir profesyonel fotoğraf çekimi için detaylı bir çalışma ve çekim konseptleri içerdiği için yapılan her hareket dikkatli olmalıdır. Çekim sırasında fark edilmeyen sonradan farkedilen çalışmalar ciddi problemler çıkarta bilir. Bir şekilde telafi edilse bile fotoğrafın photoshoop bölümünde ve planlanan zaman konusunda olması gerekenden daha zahemetli bir süreç yaşatır.

 

Profesyonel Fotoğraf Çekimi Süreci

Ürünleri Tanıma : Çekim yapılacak ürünleri fotoğrafçı tarafından incelenerek ışığa olan duyarlılıklarının ve ne tür ışık kullanılacağının tesbiti.
Mekan Seçimi : Eğer çekim stüyoda istenmiyorsa, başta oteller, dış mekanlar ve antik mekanlardan yapılan bir çalışmanın müşteriye sunulması.
Konsept ve Kurgu : Müşterinin marka yüzüne ve üürnlerin kategorisine göre bir hikayenin ve konseptin belirlenmesi.
Make-up Kuaför : Eğer moda çekimi yapılıyorsa yine ürünlere uygun saç ve makyaj tasarımları.
Çekim : Profesyonel Fotoğraf çekimi bir web siteis için yapılıyorsa 3 açıdan çekilen fotoğraflar, shooplanıp istenilen boyuta getirildikten sonra teslim edilir. Katalog veya imaj çekimiyse yüksek çözünürlüklü tif olarak tasarlanır ve teslim edilir.